Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdurrahman Dimez,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.

Abdurrahman Dimez,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı oldu.

26 Şubat 2012 Pazar 09:42

Belediye konferans salonunda Divan başkanlığını Koordinatör milletvekili Murat Yıldırım, divan üyeliklerini İl Başkanı Halil İbrahim Fırat ve eski Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin’in yaptığı kongreye çok sayıda kişi katıldı.

AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Milletvekiller Mehmet Erdoğan, Dr. Murtaza Yetiş ve Mehmet Metiner, Belediye Başkanı Necip Büyükaslan, İl Genel Meclis Başkanı Necmi Baykan, Kahta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Kadın Kolları Başkanı Ayla Pektaş, il genel meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede divan oluşturuldu. Salonun üst kısmında bulunan birkaç bayan ellerinde ‘Ayla İstifa’ yazılı pankart açarak, slogan atmaya başladılar. Bu bayanlara Divan Başkanı ve milletvekilleri dahil çok sayıda kişi tepki gösterdi.

 Yaşanan bu gelişmenin ardından ilk olarak eski Merkez İlçe Başkanı Zeynal Özbilgin, AK Parti, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve ülke sevdalısı olarak görev yaptıklarını, zorluklarla karşılaştıklarını fakat yılmadıklarını belirterek, bundan sonrada partiye hizmet edeceklerini söyledi.

 İl Başkanı Av.İbrahim Halil Fırat ise, AK Parti’nin bu milletin özgüvene ihtiyacı olduğunu görerek 2002 seçimlerine girdiğini, AK Parti’yi milletin kurduğu, istikametini milletin belirlediğini söyleyerek, 8 yılda 80 yıllık hizmete imza attıklarını ifade etti.

 Belediye Başkanı Necip Büyükaslan ise, Zeynal Özbilgin ve ekibinin samimiyet ve sadakat ile partide başarılı çalışmalara imza attığını belirterek, AK parti’nin geniş bir aile olduğunu vurguladı.

 Büyükaslan, Abdurrahman Dimez ile birlikte sonuna kadar yürüyeceklerini beyan etti.

 Milletvekili Mehmet Metiner ise, 28 Şubat Darbecileri, Abdurrahman Yalçınkaya ve ekibi ile CHP’ye yüklendi.

  Metiner, Deniz Baykal’a düzenlenen kaset skandalıyla birlikte CHP’ye yüz nakli yapılarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun getirildiğini fakat CHP’nin manasının değişmediğini belirterek, 28 Şubat Darbecileri ve eski Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın yargılanması gerektiğini söyledi.

 Mehmet Erdoğan’da, birlik ve beraberlik içersinde güzel hizmetlere imza atacaklarını belirterek, yeni kongrelerin heyecanı tazelemek için bir fırsat olduğunun altını çizdi.

Erdoğan, bu kongrenin adalet ve kalkınma, özgürlük ve huzur, güven ve istikrar isteyen kişilerin kongresi olduğunu aktardı.

 Dr. Murtaza Yetiş, dünyevi hiçbir çıkar ve menfaat beklentisi olmayan gönül erlerinden oluşan bir partinin mensupları olduklarını ve hak ve halk için bu gayret gösterilmesi gerektiğini belirtti.

 Yetiş, teşkilatın partinin misyonunu bütün topluma anlatan insanlardan oluşması gerektiğini ve parti içi kişisel meselelerin olmaması gerektiğine değindi.

  AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın ise, son günlerde gündeme getirilen hükümet-cemaat ilişkileriyle ilgili açıklamada bulunarak, “Bir cemaatle, bir gurupla veya başka biriyle kavgalı gösterilmeye çalışıyorlar, Hiç kusura bakmasınlar biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Biz milletin tümüyle bu yola çıktık. Millet bize duasını devam ettirdiği sürece bu yola devam edeceğiz. Bu oyuna gelmeyeceğiz ve çok uyanık olacağız” dedi.

 Seçime tek liste halinde giren Abdurrahman Dimez, 432 olan merkez ilçe delegesinden seçime katılan 155 delegenin tamamının oyunu alarak İlçe Başkanlığına seçildi.

 Abdurrahman Dimez yaptığı konuşma da, hizmet yarışında devraldığı bayrağı bir adım daha öteye götürmenin gayreti içersinde olacağını kaydederek, “AK Partinin ‘yeter söz milletindir’ diyerek başlattığı hizmet yolculuğu hamdolsun 10 yılı aşkın bir süredir hız kesmeden enerji kaybetmeden devam etmektedir. İnşallah bugünden sonra bizde bu hizmet yolculuğunda daha aktif yer olmaktan büyük bir şeref ve haz duyacağız. Bugün AK Parti iktidarımızın 10.yılında elde ettiğimiz başarı sorumluluklarımızı 1 kat daha arttırmış durumdadır. İnşallah bu dönemde önceki dönemler gibi daha fazla gayretle eser ürettiğimiz milletimize çok daha fazla hizmet sunduğumuz Adıyamanımızı daha da büyütüp güçlendirdiğimiz bir dönem olacaktır.

Bizi biz yapan en büyük değerimiz inancımız ve birlikteliğimizdir. Birbirimizi dışlamadan, ötekileştirmeden, kucaklayarak yapağımız her proje, atacağımız her adım halka hizmet ve dolaylısıyla hakka hizmet olacaktır” dedi.

 Kongrede eski merkez eski merkez ilçe yönetimine teşekkür plaketi sunulurken yeni yönetim, Abdurahman Dimez, Abuzer Alıcı, Suphi Beyazyıldız, A.İhsan Çalışkan, Abuzer Çelik, Hüseyin Çetin, Serkan Dağdeviren, Yasemin Delibaş, Ömer Dicle, Abdurahman Dokumacı, M.Hakan Gürsoy, Asiye Güven, Yakup İlhan, Abdurahman Kaplan, Nihat Karaaslan, Sevgi Karabulut, Hasan Karakaş, Latif Karakılınç, Merve Ketenci, Mahmut Kılınç, Zeynal Olgun, Kıvanç Özabacı, Hüseyin Özgül, Abdurahman Parlak, Osman Şimşek, Şule Uslu, Zeki Ünsal, Mustafa Varol, Osman Yıldırım, Şerif Yıldırım’dan oluşuyor.

 

 

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Adıyaman
0 / 8 °C
Malatya
-6 / 4 °C
İstanbul
2 / 8 °C
Şanlıurfa
-1 / 9 °C