Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kapsam dışı mühendisler sözleşmeli personel statüsüne geçmeli

Kapsam dışı mühendisler sözleşmeli personel statüsüne geçmeli

03 Mayıs 2010 18:01

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şube Başkanı Prof Dr. M. Kemal Kıymık, özelleştirme sonrası TEDAŞ-TEİAŞ-TETAŞ'lardaki kapsam dışı personel statüsündeki Mühendislerin Sözleşmeli Personel Statüsüne ge&cced

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Gaziantep Şube Başkanı Prof Dr. M. Kemal Kıymık, özelleştirme sonrası TEDAŞ-TEİAŞ-TETAŞ'lardaki kapsam dışı personel statüsündeki Mühendislerin Sözleşmeli Personel Statüsüne geçmesine yönelik yasa tasarısının Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nca Başbakanlığa sunulduğunu belirtti.

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ı ziyaretlerinde konuyu dile getirdiklerini belirten Prof Dr. M. Kemal Kıymık, "Özelleştirme sonrası TEDAŞ-TEİAŞ-TETAŞ'lardaki kapsam dışı personel statüsündeki Mühendis arkadaşlarımızın 399 Kanun Hükmünde Kararname'ye tabi Sözleşmeli Personel Statüsüne geçmesine yönelik yasa tasarısı Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı'nca Başbakanlığa sunulması Şube Yönetimince memnuniyetle karşılanmıştır.
Sürecin hızlandırılması için bölge Milletvekillerimizin konuya hassasiyet göstermesini beklemekteyiz. Bu konu, Gaziantep Şubesine bağlı Gaziantep, Kahramanmaraş, Adıyaman, Kilis ve Elbistan'da TEDAŞ' ta 2003 yılından beri çalışan Elektrik Mühendisleri meslektaşlarımızı ilgilendirmektedir. Yasa ile ilgili sürecin hızlandırılması faaliyetlerimiz ve yasada tereddüt edilen hususlar ile ilgili görüşlerimiz ilgili birimlere bildirilmiştir. Kanunun bir an önce yasalaşması başta Elektrik Dağıtım Şirketlerinde çalışan mühendis ve dört yıllık üniversite mevzularını yakından ilgilendirmektedir" dile konuştu.

Başbakanlığa gönderilen Yasa Tasarısı kapsamı;TEDAŞ Genel Müdürlüğü ve Bağlı Elektrik Dağıtım A.Ş'ler,TEİAŞ ve EÜAŞ Genel Müdürlüklerinde 4857 sayılı yasaya tabi “Sendika Üyesi Olmayan Daimi ve Geçici İşçilerin Çalışma Esaslarına” göre çalışan 2-4 yıllık yüksek okul ve fakülte mezunu olanların 22.01.1990 tarihli 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 3/c maddesi uyarınca sözleşmeli personel atanması hususunu içermektedir.


YORUMLAR
Kapsamdışı Personel
KanuNi
Bu konu bizim ve diğer bütün illerdeki Elektrik Mühendisleri için çok önemli bir şey olduğu için Öncelikle Beraber Enerji Bakanını Ziyaret ettiğimiz Değerli Hocamız Sayın Prof.M.Kemal KIYMIK hocamıza ve bunu haber yapan Değerli Editör Mustafa ALOĞLU kardeşime en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Umarım bu haber Adıyaman Milletvekillerini biran evvel harekete geçirir ve meclis tatile girmeden evvel tasarı taslağı meclisten geçer.
88.250.51.94
ÜYE İŞLEMLERİ
POSTA LİSTESİ
Foto Galeriler
Video Galeriler
HAVA DURUMU
Adıyaman
6 / 12 °C
Malatya
3 / 8 °C
İstanbul
12 / 16 °C
Şanlıurfa
5 / 14 °C